Byt na Staroměstském náměstí už brzy přivítá první turisty

Nedávno jsem vás vzala do bytu na Staroměstském náměstí, abych vám ukázala jak vypadá proměna krok za krokem. Dnes vás zvu tamtéž, abyste si ho prohlédli už dokončený. Pojďte na návštěvu...

Představa klienta:

Majitel bytu u Staroměstského náměstí mě požádal o jeho částečnou rekonstrukci a celkovou proměnu, aby zde mohl brzy přivítat turisty na krátkodobé pobyty. Chtěl vytvořit místo, které by mezi nabídkami dalších Airbnb bytů upoutalo svým moderním a neotřelým vzhledem. Pustila jsem do toho s vervou.

Byt měl bohužel za sebou velmi nekvalitní rekonstrukci, takže nás čekaly zednické práce, osekávání omítek a celkové napravování škod.

Dalším oříškem, se kterým jsem se zdárně popasovala, byly velmi nerovné štuky především v části bytu směrem do dvora (v obýváku a kuchyni, kde jsou kamenné zdi), výmalba takových stěn je komplikovaná, nerovnosti ve štukování jsou vždy zřetelné a tvoří na nátěru „mapy“, ani tapeta takové nedostatky zdí neskryje. Proto jsem navrhla výmalbu formou “patinovaného nátěru“ s kombinací tří barevných tónů, plasticita zdí se při zvoleném způsobu realizace nátěru ukázala být naopak výhodou.

Provedené práce:

 • celková rekonstrukce koupelny
 • kompletní rekonstrukce  samostatného WC
 • rozvody elektřiny
 • pokládka nových podlah - dřevěná v obývacím pokoj a ložnicích, vinylová v koupelně a na chodbě
 • celková výmalba
 • repasování oken a dveří
 • obklady
 • instalace nové kuchyňské linky
 • výběr a rozmístění nábytku
 • instalace světel
 • celkový design bytu

Styl a design

Byt měl zajímavé tvary, které jsem chtěla vypíchnout. Rozhodla jsem se pro mix stylů - vintage, zámecký a industriální, který zdůrazní ráz netypické architektury bytu. V jedné z ložnic jsem jako dekorativní obložení zdi použila stará podlahová prkna ošetřená opálením a voskem, která pokoji dodala příjemnou, teplou atmosféru. Navíc zajímavě kontrastují s materiály v okolí. V druhé ložnici je doménou ručně dělaný lustr z trubek, který je velmi efektní. Motiv DIY prvků montovaných z ocelových vodovodních trubek se nese celým bytem - kromě lustru ho najdete v koupelně jako odkládací madlo na ručníky, v ložnicích jako stojan na šaty či podnoží toaletního stolku, nebo na věšáku v chodbě místo háčků.

Obývacímu pokoji dominuje tmavě zelená sedačka, která se dá v případě potřeby rozložit a udělat tak velmi pohodlné lůžko. Zvolené materiály a barvy jsou přírodní, i z toho důvodu, že centrum města je od přírody velmi vzdáleno. Chtěla jsem, aby byt byl oázou klidu oproti pulzujícím ulicím pod okny. 

Kuchyň je tentokrát oddělená a jsem opravdu ráda, že se mi povedlo vytvořit i malý snídaňový koutek, opět je podnoží z montovaných trubek a vrchní deska z opalovaných prken. V barvách jsem dala přednost odstínům hnědé a zelené. Chtěla jsem, aby kuchyň evokovala velmi stylovou italskou kavárnu. Možná už víte, že jsem fanynka proměňování starých věcí v nové (upcycling), proto jsem jako neobvyklou dekoraci na kuchyňskou zeď zvolila dřevěná síta na mouku a vložila do nich květiny.


Celý byt a proměnu si můžete prohlédnout v přiložené galerii:


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu