Bytový design a nové trendy v roce 2016

Pokud stěny vašeho pokoje nezkrášluje borůvková fialová, ze stropu nevisí zlacený lustr a podlaha v koupelně není z mramoru, jste úplně mimo. Vaše zařízení domácnosti neodpovídá aktuálním trendům moderního bydlení! Uklidněte se, takhle to přeci vůbec nefunguje. Nepodléhejte módním vlnám, zůstaňte sví a nechte si poradit od zkušeného bytového designéra. Nebo si přečtěte pár mých tipů a inspirujte se.

Skloubit dohromady estetickou a funkční roli vybavení nemovitosti by mělo být základním požadavkem při jeho pořizování. Zkuste použít základní tvary bez zbytečných kejklí, minimalistické, avšak zajímavé, s nějakým nápadem. Jen tak někde umístit stůl či židli se už nevyplatí – ale co třeba schovat navíc díky nim nějaký nevyužívaný kout!?

Ekologie a recyklace nade vše i při návrhu interiéru

Mimochodem, praktické využití každého prostoru platí opravdu všude. Na propojené kuchyně s jídelnou a obývákem jsme si už zvykli, teď nás zřejmě čeká invaze bidetů. Inu, proč ne, jde přece o naše zdraví. A při návrhu interiéru koupelny neváhejte s využitím přírodních materiálů, mramoru, mosazi a mědi.

V letošním roce se bude určitě dále prosazovat skutečné propojení s přírodou formou interiérových zelených stěn, dekorativních květin či pletených proutěných košů. Tyto svěží, zdravé a pozitivní prvky se navíc dostanou na netradiční místa, jako jsou sociální zařízení a kuchyňské linky. Dřevo, umělé kožešiny, keramika i tkané koberce prostě letos vtrhnou do interiéru rodinného domu i bytu více než kdy dříve.

Barvy a hříčky bytového designu

Pokud máte rádi pouze tradiční design interiérů, tento odstavec raději ani nečtěte. Nebo by se vám snad líbil návrh obývacího pokoje bez televizoru a další elektroniky? I v tomto případě se jedná o jeden z trendy směrů, které se v poslední době houfně rozmáhají – jeho podstatou je umožnit lidem odpočinout si od všudypřítomné techniky a v klidu relaxovat. Do stejné skupiny spíše ojedinělých realizací se řadí též kuchyňská linka ve dvou barvách a koupelny vzhledu obýváku.

A které barvy budou v roce 2016 ty zaručeně IN? Jednoznačná odpověď neexistuje, ale zdá se, že na výsluní se ohřejí uklidňující pastelové odstíny světle kávové, růžové a modré a zároveň hravé a výrazné barvy v kombinacích vzájemných či s bílou. Umíte si představit v návrhu bytového designu využití zlaté, jablečné zelené, červené a meruňkové? Propojíte-li je s obložením stěny do jedné třetiny její výšky, před návštěvou rozhodně zabodujete. Alespoň v roce 2016.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu