Dekorace interiéru stylově, levně a smysluplně

Při zařizování bytu či domu nestačí myslet jen na velké věci. Stejně důležité jsou i maličkosti, neboť dotváří celkový dojem. Stále více lidí si přitom potrpí na moderní bydlení a zařízení domácnosti. Hlavní důvody jsou především praktičnost a líbivý vzhled. Není žádný problém vybrat si z rozsáhlého sortimentu stylového bytového designu v Praze.

Velmi oblíbené jsou v poslední době dekorace na zeď. V kurzu jsou rostlinné motivy, zvířata nebo geometrické tvary, přičemž se mohou různě doplňovat i jinými předměty.

Jak dosáhnout vkusného bydlení s málem

Zeď se ale dá přikrášlit i jinak, a to retro plakáty. Dají se snadno přemísťovat, mají v sobě osobité kouzlo a připomenou dětství. Jinou variantou jsou nápisy – osobní hesla, úryvky písní nebo slavné citáty, cokoliv, co má pro obyvatele interiéru citovou hodnotu. Není nutností je malovat přímo na zeď, dají se z nich vyrobit i obrazy.

Útulnost podporují vázy či misky. K dostání jsou v nejrůznějších barvách i tvarech, se vzory i jednobarevné. Navíc jsou většinou cenově příznivé. Do barevných místností se hodí tlumené barvy, pastelové interiéry zvýrazní jasné barvičky.

Zaujmou všechny příznivce moderního bydlení a stanou se i nedílnou součástí zařízení domácnosti, neboť se dají využít jako stylové úložiště dalších předmětů. Zajímavě působí koncept „tón v tónu“, tedy pokud má interiér jednotnou barevnost v různé intenzitě tónu či obdobném barevném spektru.

Modernost jako heslo doby

Čas hraje důležitou roli v životě každého z nás, tak proč si nepořídit moderní hodiny? Obzvláště lákavou záležitostí jsou nástěnné hodiny, jejichž ciferník není orámován, ale je přímo připevněn na zeď. Jednobarevné provedení dokazuje, že v jednoduchosti je krása.

Přírodní materiály jsou do moderních domácností vhodné kdykoliv v průběhu roku. Kameny navíc mají tu výhodu, že zub času se na nich výrazně nepodepíše a dají se i různě pomalovat. Velké kameny se budou vyjímat na policích, ty menší zarámované v obrazech nebo v květináčích. Další dekorace se dají přivézt i z dovolené u moře a dozdobí například rám zrcadla.

Dekorace jsou součástí každé moderní domácnosti a velký výběr bytového designu v Praze je toho důkazem. Dekorace (i další, které nejsou uvedeny v textu) jsou pomyslnou třešničkou na dortu při zařizování domova. Bez nich by výsledný dojem nebyl úplný, proto je na ně třeba myslet už v rozpočtu a vyčlenit z něj na ně zhruba 10 až 20 procent.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu