Deset kouzel home stagingu

Deset kouzel home stagingu

Prodáváte či pronajímáte svou nemovitost? V tom případě vám pomůže home staging. Ale to už vlastně asi víte. Teď vám však prozradím, alespoň z části a ve stručnosti, jak se vůbec home staging připravuje.

1. Navštivte vzorové byty či domy a vyzkoušejte na vlastí kůži, jak příjemně se budete cítit v neutrálním a vzdušném prostoru moderního bydlení.

2. Pamatujte na zásadu, že méně někdy znamená více, to platí zejména o osazení prostoru jednotlivými kusy nábytku.

3. Využijte a ukažte všechny prostory v nemovitosti, nezapomínejte na sklep, garáž a šatnu. Pokud máte zahradu či venkovní prostranství, prezentujte je také se stejnou vážností jako prostory interiérové.

4. Uvědomte si, že první, co uvidí zájemce při prohlídce, bude vstup do bytu či domu. Během přípravy nemovitosti k prodeji mu proto věnujte zvýšenou pozornost.

Čistota u vkusného bydlení především

5. Realizujte novou čistou výmalbu.

6. Barevně neutralizujte interiér, používejte převážně světlé tóny.

Neodpustím si malou vsuvku. Podívejte se, jak zásady home stagingu umí pomoci při zajištění pronájmu.

7. Schovejte osobní předměty. Chceme, aby se zájemce mohl cítit jako ve svém budoucím domově, ne jako u někoho na návštěvě.

8. Zvolte vhodné doplňky, které navodí správnou atmosféru dané místnosti a především evokují pocity útulného domova.

Home staging je stejný v Praze i jinde

9. Dekorujte interiér čerstvými, vhodně řezanými či v nádobě umístěnými květy a čerstvým ovocem.

10. Nepodceňujte ani ostatní smysly jako čich, sluch nebo hmat. Zařiďte, aby prostor byl vyvětraný a přirozeně provoněný například vůní kávy či pečiva. Nastavte komfortní teplotu v interiéru, jako kulisu je možné pustit příjemnou hudbu.

11. A jedno doporučení jako bonus. Velkou pozornost věnujte fotodokumentaci nemovitosti. Klidně pozvěte profesionálního fotografa a pečlivě vyberte vhodné fotografie pro inzertní prezentaci.

Vidíte, že zajištění home stagingu vlastně žádná kouzla nejsou. Ale cit pro barvy, vyváženost prostoru, dekorace atd. potřebujete. Proto je nejlepší obrátit se v případě prodeje či pronájmu nemovitosti na profesionála


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu