Design bytů pro krátkodobé pronájmy - Airbnb

V poslední době jsem zařizovala hned několik bytů pro krátkodobé pronájmy přes službu Airbnb. Takové zařizování mě moc baví – mám při něm totiž hodně volnou ruku, co se designu týče. Má ale i své komplikovanější stránky jako je hlídání napnutého rozpočtu.

Byty pro Airbnb je potřeba zařídit a doladit do posledního detailu, takže je rychle vidět výsledný dojem, který ještě podtrhnou skvělé fotografie. Tímto se také design krátkodobých pronájmů podobá home stagingu.

 

Sepsala jsem pro Vás několik poznatků, které jsem při zařizování krátkodobých pronájmů zkušenostmi posbírala:

 

Nebojte se pořízení kvalitnějšího nábytku

Není potřeba bát se investice do nákladnějších kousků nábytku. Nejen, že oproti dlouhodobým pronájmům si můžete byt zkontrolovat při každém předání klíčů a úklidu, ale případné excesy obvykle kryje hostitelská záruka Airbnb nebo pojistka. Větší investicí navíc zvýšíte hodnotu pronájmu.

 

Přemýšlejte, pro koho byt vybavujete

Kdo je ta vaše vysněná cílová skupina? Chcete svůj byt pronajímat rodinám s dětmi, mladým párům nebo partičkám přátel? Vytvořte interiér, který bude nejen funkční pro danou cílovou skupinu, ale který bude mít svá specifika a styl, který vámi zvolená cílová skupina vyhledává.

 

Nezapomínejte na detaily

Dekorace a drobné detaily, které vytvoří z funkčního bytu prostor s neopakovatelnou atmosférou, by měly být součástí každého vyhledávaného bytu ke krátkodobému pronájmu. Nezapomeňte na zrcadla, lampy, ručníky, deky, svíčky, polštářky, květiny a další drobnosti, které slaďte do jednoho stylu, který jste si na začátku zvolili. Vše zkrátka musí fungovat jako celek, na který návštěvníci takového bytu nezapomenou a rádi se budou vracet a doporučovat.

 

Fotografie jako klíčový faktor v prezentaci

Představte si, že si vybíráte byt k pronájmu na svou vytouženou dovolenou. Máte určitý budget, který zadáte do filtru na Airbnb. Podle čeho se budete rozhodovat dále? Ano – podle fotografií! Fotky prostě prodávají a existuje spousta home stagingových triků, kterými získate obrovskou konkurenční výhodu. Dostaňte do svých fotografií atmosféru a vzbuďte v zájemcích ty správné emoce.

 

Více fotografií z mých realizací designu bytu pro Airbnb najdete v přiložené galerii níže:


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu