Moderní bydlení s DIY trendem

Jsem ráda, že trend „Do it yourself“ přichází i k nám a „české kutilství“ dostává nový rozměr. Doba, kdy chyběla nabídka, kdy kutilství a vlastní výroba díky šikovným rukám byla spíše nutností než zábavou, je již dávno pryč. Přestože nabídka nábytku, interiérových doplňků a dekorací je rozmanitá, popularita DIY projektů v interiérovém designu roste.

Tento trend existuje v dnešní době nejen z ekonomických důvodů, ale především proto, že podporuje tvůrčí schopnosti, kreativitu a sebevyjádření. Díky DIY prvkům je interiér originální a odráží osobitost obyvatelů. Chceme přece mít nábytek a dekorace, co pro nás něco znamenají, umí potěšit a cítíme se díky nim v našem domově skutečně doma. DIY je dnes zálibou a jistou formou umění.

Znovuoživení na internetu

Základem je znovuoživení různých starých věcí , zcela nové a neotřelé použití materiálů a předmětů jiným způsobem, než k jakému slouží či využití různých dekorativních výtvarných technik v interiéru. Při zhotovení jsou převážně použity techniky a postupy, které zvládne většina z nás. Cení se hlavně nápad.

Internet se stal centrem zajímavých nápadů a zprostředkovává jejich šíření mezi kutily, existuje mnoho a nejen zahraničních webů či facebookových profilů, které nabízejí různé typy a nápady včetně návodů na výrobu.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu