Hledáte-li nějaké podrobnosti, něčemu nerozumíte nebo prostě potřebujete vysvětlit některý pojem z oblasti home stagingu a designu interiérů, neváhejte a obraťte se na mne. Anebo se podívejte do této sekce, kde odpověď na svou otázku nejspíše také naleznete.

Odpovědi na nejčastější dotazy

Barevné poradenství

Jedná se o barevné řešení interiéru nemovitosti jako celku, či pouze jedné místnosti. Zahrnuje návrh výmalby stěn v kombinaci s barevností dekorací a dalších doplňků. Bere v úvahu faktory jako orientace místnosti, její účel, množství denního světla atd. Záleží na požadovaném stylu místnosti, jejím vybavení po úpravách, osobních preferencích klienta i jeho finančních možnostech.

Čas realizace

Každá zakázka, kterou realizuji, je z časového hlediska individuální. Záleží na mnoha okolnostech, jako je její náročnost, rozsah, množství změn a úprav, typ nemovitosti a její poloha. Důležitý je i účel realizace a vnější faktory typu stěhování nebo uzávěrka realitní inzerce.

Design interiérů

Vkusné sladění úpravy bytu či domu po funkční i estetické stránce. Zahrnuje široký rozsah činností a dovedností od barevného poradenství a dispozičního řešení přes tvorbu stylu a atmosféry až po cit pro řešení a uspořádání prostoru. Může se jednat o realizaci celé nemovitosti, nebo pouze jedné místnosti jako například o návrh obývacího pokoje.

Foto staging

Realizace home stagingu pouze pro účely focení. Fotografie jsou většinou využity v realitní inzerci a provedený home staging je pouze dočasný.

Home staging

Umění profesionální přípravy domu či bytu, který byl až doposud něčím domovem, k nafocení pro inzerci a k prohlídce pro potenciální zájemce o koupi nebo pronájem. Je přitom jedno, jestli prodávající využívá služeb realitní kanceláře nebo nemovitost prodává přímo on sám.

Kolik to stojí

Všechny ceny uvedené na těchto webových stránkách jsou smluvní. Výsledné ceny zakázky se odvíjí od velikosti nemovitosti a nutnosti úprav, proto jsou převážně sjednávány individuálně.

Návrh místnosti

I když potřebujete do ložnice jenom zakomponovat vhodnou lampu, aktualizovat uspořádání pokojíčku v souladu s nároky rostoucích dětí nebo chcete vytvořit zcela nový, originální návrh interiéru, bez pomoci bytového designéra se neobejdete. K nejčastějším realizacím patří návrh obýváku, návrh dětského pokoje a samozřejmě návrh kuchyně včetně kuchyňské linky.

Omezení majitele nemovitosti home stagingem

Pokud majitelé přistoupí na prostý fakt, že nemovitost se okamžikem zahájení prodeje stává produktem na realitním trhu a už není jejich domovem, je vše v pořádku. Potom už není co řešit, je totiž zřejmé, že všechny úpravy v interiéru bytu (domu) vedou pouze k jedinému cíli: prodat. A vše ostatní musí jít stranou.

Pro koho je home staging

Jednoduše řečeno: pro každého, kdo chce co nejvýhodněji prodat nebo pronajímat svou nemovitost. Důležité je však udělat první krok, tedy kontaktovat mne. Poté se domluvíme na úvodní konzultaci a vše ostatní už bude záležet jenom na náročnosti celé realizace home stagingu.

Zisk z home stagingu

Neexistuje žádný vzorec či způsob, jak přesně vyčíslit, o kolik výhodněji se byt, či dům prodá při využití přípravy nemovitosti k prodeji. Prodej je totiž závislý na kombinaci mnoha faktorů (lokalita, stáří, velikost, technický stav atd.), jejichž součást home staging tvoří. Rozhodně však home staging úspěšnému prodeji velice prospěje.