Fotostaging Nusle

Fotostaging Nusle

(Home staging) Bylo před Vánocemi a já se těšila, jak se s dětmi podívám na pohádku Tři oříšky pro Popelku. Všechno však nakonec bylo jinak. Místo koukání na televizi jsem vyrazila rozlousknout poněkud tvrdší oříšek: Jak co nejlépe odprezentovat byt přeplněný nábytkem a přebarvený výraznou výmalbou. K tomu všemu bylo na úpravy skutečně hodně málo času - byt bylo třeba prodat ještě před odstěhováním a čtyřčlenná rodina ho stále ještě obývala.

Méně je někdy více, v home stagingu zvlášť

Byt jako takový měl všechny parametry k dobrému prodeji. Spojením dvou bytů ve třetím patře vznikl velkorysý prostor o ploše 98 metrů čtverečních s dispozicí 3+kk. Činžovní cihlový dům v pražských Nuslích ze třicátých let, v němž se nachází, je ve výborném stavu, udržovaný, samozřejmostí je výtah.

Co s tím? Upustila jsem od větší realizace home stagingu a připravila pouze fotostaging v duchu hesla "lepší něco než nic". Vše samozřejmě bylo třeba udělat s citem pro celkovou kompozici i detail. Co to znamenalo v praxi?

  • V obývacím pokoji jsem vytvořila novou dispozici sedacího nábytku s minimalizací celkového počtu kusů
  • V obýváku jsem vhodně nahradila velké množství květin, obrazů a dalších dekorací
  • Příliš tmavý nábytek v obývacím pokoji jsem zakryla světlou dekorační textilií
  • Konferenční stolek jsem vyměnila za improvizovaný menší kus
  • V ložnici jsem výrazně barevnou výmalbu utlumila náhradou doplňků, kontrastujících s barvou stěn či nábytku. Vyřešilo to několik předmětů barevně ladících s malbou, avšak tmavšího tónu, aby odvedly pozornost.

Poté již stačilo vše správně osvětlit a na výsledek, který působí velice vzdušným, útulným a sladěným dojmem, se můžete podívat sami v přiložené galerii. Líbí?


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu