Home staging Praha - Vršovice

(Home staging) Některé byty si o home staging vyloženě říkají. Nejsou ani tak ošklivé či neudržované, spíše mají hodně daleko k současným nárokům na vkusné bydlení, podle kterých se zájemci o koupi rozhodují. Nadstandardní a hodně prostorný byt v pražských Vršovicích o přípravu nemovitosti k prodeji doslova žadonil. Inu, nebránila jsem se a s chutí se do toho pustila. Výsledek je v tomto případě vidět skutečně na první pohled.

Byt v šestém patře cihlového domu z roku 1991 skutečně patří k tomu nejzajímavějšímu, s čím jsem měla během své kariéry home stagera tu čest se potkat. Je velice rozlehlý, což potvrzuje bytová plocha 186 metrů čtverečních v dispozici 4+1, k tomu velký balkón s nádherným výhledem a dvě garážová stání. A dvě toalety, komora, domovní recepce... Rodina, která se sem nastěhuje, bude bydlet blízko centra a hlavně se tu bude cítit jako na letišti - alespoň já ten pocit měla.

Skvělou kompozici ovšem zcela zastiňuje dost nepovedené vybavení, levné materiály v čele s lepeným kobercem, nekvalitní dveře a další "vychytávky". V normální situaci by se tady hodil kompletně nový návrh interiéru. Já jsem však byla v daleko prekérnější situaci: na žádné velké hraní není čas ani peníze, byt je třeba úspěšně prodat!

Home staging přichází na scénu

V takové chvíli dokáže pomoci jedině zajištění home stagingu. Praha naštěstí skýtá různé možnosti, proto jsem se rozhodla - a majitele úspěšně přesvědčila - o kompletní přípravě nemovitosti k prodeji. K jakým krokům jsem přikročila?

  • Vystěhování 80 % nábytku a vybavení
  • Lakýrnické práce tmavého obložení a dalších tmavých dřevěných prvků
  • Úklid včetně čištění koberců
  • Nastěhování a rozmístění nábytku z mého skladu
  • Doplnění dekoracemi

Tady můj popis končí - více netřeba slov. Rozdíl mezi původními a novými fotografiemi je natolik propastný, až máte pocit, že si prohlížíte dva rozdílné byty. Který z nich je hezčí a lépe se prodá? Co myslíte?


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu