I kavárny už mají styl - zavedu vás na ta nejzajímavější místa

Dnes bych vám ráda představila místa, která mě baví svým přístupem k interiérovému designu. Shodou okolností jsou to i kavárny, takže pokud se budete chtít osvěžit v příjemném prostředí, směle do toho.

 

Víte, že trávím většinu svého času prací, ale když se poštěstí a vyrazím na schůzku do kavárny, ráda se posadím do inspirativního prostředí. Vybrali jsem pár míst, kde se bude líbit i vám. 

Styl a interiér

Kavárna v centru Prahy je trochu jako zjevení. Když z hlučné Vodičkovy ulice vejdete do průchodu na pravé straně, otevře se před vámi jiný svět. Svět, kde se snoubí láska k dobrému jídlu, krásnému nábytku a tichem zalité zahradě. Zvlášť tam si opravdu odpočinete. Za její zdi se totiž nedostane nic z ruchu velkoměsta. Co je ale na kavárně zajímavé, je fakt, že nábytek na zahradě i uvnitř včetně lampiček, skříněk a dekorací si můžete okamžitě koupit a odnést domů. Očekávejte příjemné kousky inspirované vintage.

Alchymista

Kavárna, která má nejen jednu z nejkrásnějších a nejromantičtějších zahrad, ale i místo, kde vintage a retro jede. Na stěnách jsou staré mapy, nábytek je tak trochu v koloniálním stylu a tak trochu, co kde našli, ale přesto to dohromady všechno funguje. Když do letenské kavárny vejdete, máte pocit, že jste v obývacím pokoji u nejlepších přátel, kteří vám navíc naservírují super kávu a luxusní dortík.

Marináda store

Marináda je trochu z ruky …i nohy.. Prostě v Brně. Ale to vůbec nevadí. Když nespěcháte a uděláte si den volna, můžete  nasednout na vlak, kochat se výhledem a pak si za odměnu užít péče v Marinádě. Gró sortimentu je tapas na všechny způsoby, výjimečné zákusky a široký výběr moravských vín. Nevím, jak to dělají, ale jakmile vstoupíte, padá z vás únava a stres a startuje odpočívací mód. Uvnitř vás přivítá typický styl bister ze španělských a italských přímořských vesniček, vše je ale dotažené a hravé. A malá zahrádka z paletovým nábytkem na válení je bonus navíc.

Vnitroblock

Místo, kterému sluší oprýskanost, cihly, opadaná omítka, staré stoly a židle a křesla, která pamatují Šemíka ještě jako hříbě. Vnitroblock je nejen kavárna ale i centrum, kde se setkává hipsterská mládež, čeští designéři a návrháři, kreativci, architekti a lidé, kteří mají rádi originální prostory. Jestli hledáte inspiraci, nebo si chcete vychutnat kávu mimo běžné řetězce, rozjeďte se do Holešovic.

Doporučíte mi na oplátku vaše místečka?

Fotografie: z fb profilů zmíněných kaváren


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu