Inspirujte se při zařizování či návrhu interiéru pokoje

Obývací pokoj by měl především dbát na praktičnost a funkcionalitu, vytvářet příjemné prostředí ve vašem stylu a nezapomínat na detaily. To vše samozřejmě nikoliv na úkor celku. Jeho design je ovšem věc čistě individuální a souvisí s relaxační funkcí, zajišťující náš dobrý pocit při odpočinku. Podívejte se, čím se při zařizování obýváku nechat ovlivnit a jak také může vypadat.

Kvalitní bytový design je mocná čarodějka a vyplatí se i v obývacím pokoji, kde lze využít nejrůznějších přístupů. Styl Shabby Chick například jakoby ženskou rukou jednoduše a elegantně kombinuje staré s novým, proměňuje vysloužilé předměty ve znova užitečné a účelné, uplatňuje jemné linie, přírodní materiály, romantické motivy a pastelové barvy.

Myslete při tvorbě pokoje na souznění s celkovým návrhem interiéru

Ostatně barvy – obecně by měly být sladěny s vybavením obýváku i s koncepcí celé nemovitosti včetně zakomponování výrazných odstínů a grafických symbolů. Funkčnosti místnosti, bez rezignace na moderní bydlení, se docílí množstvím a rozmístěním nábytku, použitými podlahovými krytinami, ponecháním volného prostoru a zajištěním dostatečného světla.

Právě praktičnost je důležitá pro skandinávský styl. Dbá na jednoduchost a čistota interiéru i materiálů, proto v něm převládají světlé odstíny a bílé výmalby, kombinace cihlových zdí nebo alespoň jejich imitace, dřevěné podlahy a měkké dekorativní přehozy či polštářky. Ekonomicky výhodný DIY trend podporuje tvůrčí schopnosti, kreativitu a sebevyjádření, díky nimž pokoj získává punc originality a odráží osobitost jeho obyvatel.

Jak na návrh pokoje dotažený do konce

Zařízení domácnosti v obýváku většinou zahrnuje sedací nábytek ve formě sedaček a křesel, konferenční a odkládací stolek, dekorace, televizní sestavu, knihovnu, vitrínu. Nebojte se však něco z toho vynechat a návrh interiéru udělat po svém. Využijte industriálního stylu evokujícího prostředí továrních hal pomocí plechových cedulí či hrubě opracovaného dřeva, kontrastu základních a výrazných barev, přiznaným zdivem nebo nosnými konstrukcemi.

A co při designu interiérů zkusit prvky antik stylu? Je estetický, romantický a umožňuje míchat různé historické styly. Použijte k tomu nové i staré dekorace jako starý a čalouněný nábytek, květinové vzory, obrazy ve zdobných rámech, starožitnosti, patinu, ušlechtilé dřevo, krbové římsy či sádrové lišty. 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu