Jak si zařídit svůj pracovní koutek?

Mnoho firem nabízí svým zaměstnancům zajímavý benefit, a tím je práce z domova. I když vidina měkké postele vybízí k lenošení, když na vás čeká příjemně zařízená domácí kancelář nebo alespoň pracovní koutek, je velká šance, že během dne budete opravdu pracovat. Jak si doma vytvořit pracovní koutek?

Nejdříve se rozhodněte, kde se vám bude dobře pracovat. Přimlouvala bych se za to, aby byla ložnice tabu. Jakmile si ji spojíte s prací, už se v ní dobře nevyspíte. 

Posviťte si na to

Ne každý má možnost mít doma plnohodnotnou kancelář, kde je ticho na práci. Když si tedy začnete doma tvořit pracovní koutek, zaměřte se nejdříve na světlo. Denní světlo by nemělo přicházet zezadu, aby oslňovalo displej počítače, nemělo by vám ani svítit do očí.  Přes den zajistěte, aby dopadalo ze strany a večer si na práci pěkně posviťte.

Pořádný stůl

Pokud se chystáte u práce sedět i několik hodin v kuse, doporučuji vám vyměnit jídelní stůl nebo sezení v křesle z počítačem na klíně za pracovní stůl. Vyrábějí se i skládací, které nezaberou tolik místa. Myslete na své zdraví, jestliže budete doma pracovat pravidelně. Nezapomínejte ani na lokty, které by měly být při práci na počítači položené na stole. Proto ani neuvažujte o ministolcích z IKEA. Uženete si karpální tunely a ani nebudete vědět jak.

Kvalitní židle je základ

Stejně tak to platí i o židli. Záda máte jen jedna, tak si je šetřete. Už tak se všichni hrbíme nad telefony. Polohovací židle, kterou si můžete nastavit přesně podle svého, je opravdu nutností. Kvalitnější seženete už od pěti tisíc.

Udržujete pořádek

Jestliže k práci potřebujete mnoho papírů, sešitů a knih, pak se vám často budou objevovat po celém bytě, jak je budete přehazovat z místa na místo. Pořiďte si pěknou přepravku, buď průhlednou, bambusovou, lýkovou nebo jinak stylovou, která se vám bude hodit k nábytku místnosti, kde budete mít pracovní koutek. Můžete ji vždy někam pěkně naaranžovat a navíc budete mít uklizeno. Oddělit si koutek od zbytku místnosti můžete mobilním paravánem, textilními panely tzv. japonské stěny. Skvěle designově funguje i větší komoda vystrčená do prostoru, za kterou se schová pracovní stůl.

Kromě běžně dostupných pracovních stolů se můžete inspirovat třeba na Pinterestu, kde najdete minikanceláře ve skříni. Většinou jsou vyrobeny na zakázku. Prostě otevřete dvoukřídlé dveře a povytáhnete stůl, ke kterému se posadíte. Na něm můžete po práci nechat i malý nepořádek, protože ho ve skříni zase zavřete.

K zařízení na stole potřebujete také elektriku. Pokud máte zásuvky na opačném místě než stůl, pak si budete muset nakoupit prodlužovací kabely a napojit je tak, abyste o ně neustále vy ani zbytek rodiny nezakopával. V hobby marketech si můžete koupit prodlužky i na míru. A pokud nemáte po ruce nikoho šikovného, hodinový manžel vám je připevní do nebo nad lištu, a tak vám nebude nikde vadit.


Jak řešíte home office vy?


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu