Když se snoubí zdobnost s jednoduchostí

 

(Design interiérů) Opět jsem se pustila do vybavování bytu pro krátkodobé pronájmy přes Airbnb. Byt 2KK se nachází v domě, ve kterém proběhl developerský projekt na rekonstrukci domu i jeho jednotlivých bytů. Byt byl rekonstruován ve vyšším standardu se zachováním historických prvků.  Jako převážná většina přízemních bytů v prvorepublikových domech má klenbové stropy a vysokou výšku stropů. V tomto bytě je to až 3,5 metrů do kohoutku klenby. 

Developeři byt vybavili dvěmi koupelnami - obě dle nejaktuálnějších trendů - velkoformátové dlaždice, imitace mramoru a přírodního kamene. Podlahy bytu jsou vybaveny dubovými parketami skládanými do stromečku.

  

 

Kombinace zdobného a minimalistického stylu

Jelikož byt působí až honosně, zvolila jsem kombinaci luxusního zdobného „Versace“ stylu (lesk, sklo, kudrlinky) a jako kontrast masivní dřevo a kovové prvky v jednoduchých až minimalistických liniích.

Tohoto kontrastu si můžete všimnout například v jídelní části bytu - stůl, který je z masivního kartáčovaného dubu a má jednoduché linie, je doplněn průhlednými plastovými židlemi Kartel, které jsou zdobné, připomínající nábytek z dob Ludvíka XIV.

 

Řešení vysokých klenbových stropů

Jak jsem už zmiňovala, byt má opravdu vysoké klenbové stropy, což je zároveň výhodou i nevýhodou.

Výhoda: místnosti vypadají větší než je jejich plošná výměra, jsou vzdušné a světlé

Nevýhoda: místnosti působí někdy až monumentálně a studeně

Řešení:

Dekorováním a malbou stěn jsem rozšlenila stěny na několik horizontálních od sebe oddělených pruhů. Do spodní části jsem umístila tapetu, vrchní část jsem nechala nabarvit světle krémovým odstínem a pod strop jsem umístila pruh bílé. Všechny tyto části jsou mezi sebou odděleny ozdobnou lištou.

Obruba klenby je nyní natřená na středně sytý neutrální barevný tón, což dodá stropu „teplo“ a celkově místnost zútulní.

 

Černá kuchyňská linka

Další zajímavostí bytu je trendy černá kuchyňská linka. V prostoru působí opravdu luxusně, dobře koresponduje s dubovými parketami a potažmo i s  obklady v koupelně, které jsou imitací mramoru s černým žíháním.

 

Celý byt a jeho detaily si můžete prohlédnout v následující fotogalerii. 

 

 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu