Krátkodobé pronájmy? Tohle byste měli vědět

Možná přemýšlíte o tom, že byste chtěli svou volnou nemovitost začít využívat pro krátkodobý pronájem. Jak víte, tak proměny bytů v turistické ráje jsou mou specialitou. Není to ale jen o tom. Důležitý je celý balíček. A co v něm je?


První boom Airbnb je už za námi. Doba, kdy se dalo vydělat i na pronájmu nic moc minigarsonky je už dávno pryč. Turisté už zjistili, že  cestování po vlastní ose má své výhody a není potřeba spát na nepohodlných palandách. Teď  za své peníze vyžadují kvalitu, čistotu, jiný přístup a zajímavé zážitky.

Musíte být u toho

Hostitelů je spousty, takže pokud se rozhodnete se do hostitelství pustit také, budete muset fungovat. Vítat, uklízet, být na telefonu v případě nějakého problému... Můžete si samozřejmě někoho zaplatit, nebo zajistit si firmu, která tyto aktivity bude zajišťovat pro vás, ale pak si budete muset ukrojit z výdělku. A stejně bych vám doporučovala si vše ze začátku zajistit vlastními silami. Získáte přehled o svém podnikáni.

Čistota a útulno

Ano, turisté sem hlavně jezdí za památkami, ale když se vrátí z dlouhé procházky po centru, chtějí přijít do moderního, útulného a prakticky zařízeného prostředí. I když se k vám přijedou vlastně jen vyspat, to jak na ně byt působí, se totiž objeví ve vašem hodnocení, tzn. téměř péči jako v hotelu. Po každém hostu musíte vše důkladně uklidit, čistě povléknout, doplnit čerstvé zásoby, pokud nabízíte občerstvení..apod.

Nabídka na webu

Jak jsem říkala, hostitelů je spousta, a je stále složitější mezi nimi vyniknout. Je tedy důležité, abyste na fotografiích vystihli atmosféru místa. Aby se host, už při pohledu na váš byt, cítil dobře. A to nejčastěji dostávám do rukou já. Buď bytu dám nový, moderní a trendy kabát, nebo se pustím do větší rekonstrukce. Byt ale umím také zařídit tak, že na fotkách bude vypadat skvěle, což je home staging (ten se vám hodí ať už budete byt fotit kvůli různým druhům pronájmů nebo prodeji). Poradím si i s úplně prázdným prostorem po rekonstrukci, který potřebuje trochu toho "hvězdného prachu", aby se pořádně rozzářil. 

Nebojte se experimentovat i co se designu týče, ale zamyslete se nejdříve, kdo je vaše cílová skupina. Tedy lidé, kteří k vám budou jezdit. Mladí lidé neocení konvici na čaj z roku 1970 a starší páry potřebují pohodlnější a stabilnější křesla...apod. Zaslechla jsem příběh o jednom mladíkovi, který zdědil po babičce byt. Usmyslel si, že ho začne pronajímat. A protože miloval filmy o zoombie, zařídil ho v tomto temném stylu, což obnášelo u postelí náhrobky (z přebarveného polystyrénu), na stěnách děsivé malby ze speciálného materiálu, který se přes den nabíjel denním svitem a v noci několik hodin svítil do tmy. Mezi běžnými byty, farmami a zámky rozhodně zaujal, a tak měl mladý majitel rychle vyprodáno na dlouho dopředu. A hosté, kteří vyznávali zoombie styl, chválou nešetřili. Bohužel v domě bydleli jen lidé ve stejném věku, jako byla mladíkova babička, kteří měli z černě oděných, cizích lidí s bílým make upem strach a téměř nevycházeli. Takže po půl roce se mladík rozhodl pronajímání ukončit.... A to je samozřejmě jen úsměvný extrém ....

Chcete vidět, jak vypadají byty, které mají na stránkách krátkodobých pronájmů úspěch? Mrkněte do galerie na mé realizace:


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu