Redesign historického bytu 2+1 v Maiselově ulici

(Design interiérů) Možná už jste slyšeli o službě Airbnb. Tato webová služba pomáhá zprostředkovat krátkodobé ubytování. Jako hostitel pak můžete ubytovávat turisty z celého světa a jelikož se dost často nejedná o žádné “baťůžkáře”, snaží se hostitelé své byty ke krátkodobému pronájmu zařídit tak, aby se v nich cítili dobře i náročnější hosté. 

Jeden z takových hostitelů Airbnb se obrátil i na mě a přede mnou se tak ocitnula nová výzva - redesign nájemního bytu 2+1 v  historickém domě z  druhé poloviny 19. století. 

 

Variabilní a útulný interiér

Cílem celého redesignu bylo vytvořit útulný interiér, který bude odrážet historického ducha domu i samotného bytu. Interiér praktický pro cestovatele, variabilní pro 2-5 hostů a případně vhodný i pro dlouhodobé pronájmy. To vše při zachování nízkého rozpočtu. Trochu oříšek, ale i s tím si umím poradit.

 

Styl a barevné ladění

Rozhodla jsem se pro úpravu ve stylu moderního bydlení s antik prvky. Takový styl by měl být  jednoduchý a vzdušný. Barevné ladění jsem zvolila tzv. "tón v tónu" - světlé pastelové odstíny s převažující krémovou, kapučínovou a šedou, které doplňují kontrastní tyrkysová, černá a zlatá.

 

Nutné úpravy

Provedli jsme repase dveří a oken, poté jsme přešli k repasím, broušení a lakování parket. Na řadu přišly i nové výmalby, které jsou modernější a pocitově příjemnější - zvítězila světlá kapučínově šedá barva. Útulnosti celého interiéru dodala i velkoformátová tapeta v kuchyni.

 

Kombinace původního a nového

Z původního vybavení jsem zachovala osvětlení a lustry, kuchyňskou linku, vestavěné skříně v chodbě, vybavení koupelny a zlatavou stěrku na centrální stěně v obývacím pokoji.

K tomuto původnímu základu jsem vybrala pár zajímavých kousků z antiku - "bankovní" psací stůl, židle, odkládací stolek v obýváku a skříň v ložnici. Antikové kousky jsem pak doplnila nábytkem z běžných nábytkářských řetězců jako jsou Ikea nebo Kika.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu