Milujete přírodní dekorace? Zkuste si vyrobit věnec na dveře

Jak už určitě víte, dávám přednost využití starých kousků nábytku nebo dekorací a předmětů před nákupem nových. Podobně to mám i s rostlinami. Ač ty umělé vypadají dnes už téměř stejně jako pravé, a vlastně jediný rozdíl je ten, že nevoní, pokud můžu, dám přednosti přírodě. A musím říct, že takový pěkný věnec z sušených květin, šišek nebo proutí udělá hodně parády.

Kde seženu věnec?

Samozřejmě je nejjednodušší si věnec koupit. Prodává se v obchodech s dekoracemi nebo v květinářství. Tam vám ho mohou i připravit na zakázku. Na druhou stranu, když si ho doma vyrobíte sami, budete vás hřát pocit z dobře odvedené práce. 

Pokud bydlíte v okolí lesa, máte téměř vyhráno. Během zdravotní procházky si můžete nasbírat šišky, žaludy, ozdobné větvičky a mech. Nebo se rozjeďte do Lipenců, kde ve velké tržnici, v halách, kde se prodávají živé a suché květiny a aranžerské potřeby, najdete vše, co budete potřebovat (určitě tam ale najdete i pěkný věnec).

Udělejte si věnec sami

Pořiďte si korpus věnce, může být obyčejný nebo vyrobený z proutků, pěny apod. Tavící pistole usnadní lepení umělých dekorací na věnec, pokud ale máte i živé větve a květy, ty připevněte drátkem. Zajímavých návodů je ale na internetu spousta.

Slavnostní věnce se nedávají na dveře jen v období Vánoc. Pokud na to půjdete tématicky, a budete je zdobit tím, co roste a kvete v tom určitém období, můžete se z nich tešit celý rok. 

Když vás na dveřích uvítá tahle krásná dekorace, budete mít při vstupu do domu úsměv na tváři.....

Podívejte se do fotogalerie na malou inspiraci, kterou jsem ale já netvořila...


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu