Mýty o home stagingu 3.

Mýty o home stagingu

Předcházející dva díly miniseriálu o různých zvláštních mýtech a polopravdách kolem home stagingu bojovaly s nařčením, že se vlastně jedná jenom o podvod tahající z lidí peníze. Jelikož už víme, že to není pravda, zbývá se podívat na zoubek třetímu mýtu.

Home staging není možné realizovat, protože v prodávané nemovitosti stále bydlí majitelé

Lze to napsat jednoduše: je to na majitelích. V převážné většině případů skutečně záleží pouze na jejich vůli a preferencích. Mohou si vybrat, realizaci rychlého prodeje nemovitosti za požadovanou cenu, nebo klid a soukromí bez vyrušování. Co byste si zvolili vy?

Je potřeba si uvědomit, že prodej nemovitosti se týká pouze přechodného období, průměrně tří měsíců. Uvádím nejčastější důvody, které přesto slýchávám o náročnosti zajištění home stagingu z pohledu dosavadních majitelů.

"V případě změny vzhledu interiéru v důsledku realizace home stagingu by se zde dosavadní majitelé necítili komfortně, protože interiér by neodpovídal jejich osobnímu vkusu."

Nejdůležitější je, aby si majitelé uvědomili a ztotožnili se s faktem, že nemovitost chtějí prodat. S tím, že jejich byt či dům od okamžiku, kdy se pro prodej rozhodli, již není nadále jejich domovem, ale produktem na realitním trhu.

"Majitelé  potřebují mít k dispozici vše, co doma  mají a na co jsou zvyklí."

Příprava nemovitosti k prodeji má za úkol zdůraznit prostor, odosobnit a neutralizovat nemovitost. Z interiéru je třeba odstranit osobní předměty, dále přebytečné a nehodící se dekorace a nábytek. Samozřejmě tím není omezena základní funkčnost.

Realizace home stagingu vašemu bydlení nevadí

>Většina z nás doma časem nashromáždí množství věci, které jsou ve skutečnosti zbytné a nepoužíváme je. Sama jsem se o tom přesvědčila během rekonstrukce vlastního domova, kdy jsem se dvěma malými dětmi bydlela tři měsíce u rodičů v jedné místnosti a vystačila jsem se dvěma cestovními taškami věcí.

"Přebytečnosti z pohledu home stagingu nemají majitelé kam dát."

Pokud je vůle najde se i řešení a až bude po prodeji čas na stěhování, bude již částečně sbaleno a vyklizeno. Věci lze uskladnit např. do krabic a dát do komory, sklepa, na chalupu či k příbuzným. Nábytek, který majitelé nebudou stěhovat s sebou je možné prodat, darovat, přemístit na chalupu…

Majitelé často plánují prodej nemovitosti i s původním vybavením. Možná se to někomu může zdát paradoxní, avšak tato skutečnost může snížit prodejnost nemovitosti, především pokud jde o starší vybavení.

"V běžném provozu domácnosti není možné udržet nemovitost stále dokonale čistou, odekorovanou a připravenou k prezentaci."

Řešení je snadné. Domluvte s realitním makléřem kumulaci prohlídek zájemců či Den otevřených dveří a na přesně určenou dobu připravte nemovitost podle doporučení home stagera.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu