Mýty o home stagingu 4. – o nové lampě a manželově údivu

Mýty o home stagingu 4. – o nové lampě a manželově údivu

Seriál o mýtech rozšířených o home stagingu měl docela pěkný úspěch, jsem však přesvědčena, že osvětě na toto téma je třeba se věnovat soustavně. Proto v článcích pokračuji a pevně věřím, že i poslední nedůvěřivce přesvědčím o tom, že home staging není nic špatného, nekalého ba podvodného.

Nejčastější argument, který proti přípravě nemovitosti k prodeji v Praze i jinde slýchávám, zní: home staging je podvod na lidi. Absolutně s tím nelze souhlasit.

Home staging se týká především nemovitostí na prodej. Objektem prodeje je byt či dům, někdy s vestavěnými prvky nábytku jako je kuchyň nebo skříně. V naprosté většině se ovšem neprodávají závěsy, lampičky, obrazy, dekorativní polštářky a další doplňky přispívající ke vkusnému bydlení. Majitel se s nimi stěhuje do svého nového bydliště.

Nadstandardní úklid bytu, to je home staging

Zajištění home stagingu neznamená maskování či změnu skutečného stavu nemovitosti. Nepřidává čtvereční metry, ani ve Photoshopu nevyměňuje obklady v koupelně. Pouze představuje nemovitost v co nejvíce fotogenické, přátelské a příjemné podobě.

Tím, že home stager odnese starou nevzhlednou komodu a místo ní postaví krásnou lampu, vymění sedačku v obýváku nebo posune zrcadlo a křeslo na vhodnější místo, nemění vůbec nic na nemovitosti jako takové. Nové závěsy v oknech, několik květin a správně vybrané dekorativní textilie přeci nemají nic společného se statikou objektu, jeho architektonickým vzhledem či dispozicemi půdorysu. Což jsou věci, které by o prodeji nemovitosti měly rozhodovat především.

Moderní bydlení a moderní příklad ze života

Často klientům či realitním makléřům dávám tak trochu tristní příklad z osobního života. Pokud se chystám do společnosti, například na ples či do divadla, také se na to co nejlépe připravím. Hezky, svátečně, se obléknu, upravím svůj make up a účes, vezmu si nejlepší šperky. Výsledku se občas podiví i vlastní manžel, ale přesto jsem to stále já. Jedná se tedy o podvod?

Home staging není podvod. Je to další způsob realitního marketingu, který se osvědčil a dlouhodobě úspěšně funguje v zahraničí. Jsem si jistá, že stejně dobře se prosadí i u nás.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu