K nejdůležitějším místům našeho domova patří obývací pokoj. Tady tráví společné chvíle celá rodina, tady se setkáváme s přáteli, tady je umístěn televizor. Můžeme tu v klidu posedět u kávy, číst knihu, povídat si a vůbec užívat volna i pohody všedních dní. Proto je návrhu obýváku nutné věnovat náležitou pozornost.

Ráda vám s návrhem pokoje pomohu. V rámci návrhu bytového designu zajistím:

  • Služby architekta
  • Atraktivní design
  • Profesionální 3D návrh v duchu trendů moderního bydlení
  • Realizaci obývacího pokoje podle návrhu

Jaké požadavky by měl ideální obývací pokoj splňovat?

  • Vytvářet příjemné prostředí
  • Dbát na jedinečnost a zároveň na praktičnost
  • Zajistit funkcionalitu
  • Nezapomínat na detaily, ovšem neupřednostňovat je před celkem
  • Vyhovovat vašemu stylu
  • Vhodně doplňovat celkový design interiéru

Na co při navrhování obývacího pokoje nezapomenout

Design obývacího pokoje

Vzhled obýváku je věc čistě individuální, o to více však důležitá. Souvisí s jeho relaxační funkcí, jde o to, abychom se v něm při odpočinku dobře cítili. Výslednou podobu obývacího pokoje vytvořím v souladu s přáním a osobní preferencí uživatelů, aby korespondoval s jejich cítěním a oblíbenými prvky.

Uspořádání prostoru v obývacím pokoji

Zvážení organizace provozu obývacího pokoje a jeho fungování je zásadní fází při procesu tvorby návrhu. Je třeba rozhodnout o množství nábytku, jeho rozmístění a použití podlahových krytin včetně koberců v závislosti na plánovaném využití i nárocích jednotlivých členů rodiny. Nezapomínám při tom uchovat adekvátní volný prostor a zajistit dostatečné světlo.

Barevnost obývacího pokoje

Je dobré promyslet, jaké barvy budou na stěnách obýváku a jak je sladit s jeho vybavením. Na rozdíl od něj je totiž tak snadno nevyměníte. Pokud nemáte jasno, pomohu s výběrem pěkných barev v duchu koncepce celé nemovitosti, vyvážených z psychologického i kreativního hlediska. Umím splnit i extravagantní přání na zakomponování výrazných barev a grafických symbolů.

Vybavení obývacího pokoje

Vzhledem ke společenské a relaxační funkci obýváku musí být přizpůsobeno jeho vybavení. Týká se to především sedacího nábytku ve formě sedaček a křesel, konferenčního a odkládacího stolku, dekorace, televizní sestavy, knihovny, vitríny apod. (kdysi se pro systém úložného nábytku a polic vžil název obývací stěna:-) Ráda poskytnu odbornou konzultaci, navrhnu, zajistím a zkombinuji všechny položky, bez nichž by obývací pokoj správně nefungoval.

Kontaktujte mne ohledně návrhu obýváku

Nešetřete na správné podobě obývacího pokoje! Jedná se o jednu ze zásadních místností v bytě i rodinném domě, proto řešení nechte na profesionálním bytovém designérovi. Napište mi a já se těším, že s budováním vysněného obývacího pokoje pomohu také vám.