Nespoutaný foto staging z pražských Vinohrad

(Home staging) Když se mi dostane do rukou takový mimořádně zajímavý byt jako nedávno v Praze na Vinohradech, mám dvojnásobnou radost. Zaprvé už kvůli tomu, že mohu realizovat další home staging, zadruhé z důvodu možnosti podílet se na něčem originálním a vyzkoušet si tak něco nového. Podívejte se, jak jsem pojala práci na tomto interiéru v dispozici 2+kk a o ploše 55 metrů čtvrečních.

Koncepce realizace home stagignu v Praze na Vinohradech

Jeho základem je obývací pokoj s výraznou výškou, využitý k dřevěné vestavbě dvoulůžka pod stropem. Dále je součástí bytu pracovna, kuchyně s vestavbou pod klenutý strop a sociální zázemí. Všude se tu prolíná zvláštní atmosféra zakonzervovaného měsťanského pohodlí a vkusného bydlení za málo peněz.

Vzhledem k tomu, že se jedná o foto staging, kdy výsledné fotografie mají tvořit vizuální část nabídky inzerce realitní kanceláře na inzertních webech, mohla jsem přistoupit k výraznějším úpravám a koncepčním změnám. Rozhodla jsem se byt prezentovat ve svěží, dynamické podobě s důrazem na jeho prostornost, vzdušnost a estetickou vyváženost.

Home staging krok za krokem, a hlavně citlivě

Příprava nemovitosti k prodeji se proto soustředila na:

  • posílení antik stylu interiéru
  • výměnu některých kusů nábytku
  • zútulnění odpočinkových částí bytu
  • inovativní a precizní rozšíření dekorací
  • dokonalou fotografii

Myslím, že zajištění home stagingu se i v tomto případě povedlo. A ukázalo se, že není nutné za každou cenu vždy vytvářet moderní bydlení. Právě naopak, uměním bytového designu je využití nálady a stylu interiéru, nikoliv ho nějak zásadně předělávat. Byt už je ostatně dávno prodán, což je nejlepší vysvědčení pro mou práci. Zkuste to se mnou při prodeji své nemovitosti také!


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu