Nevyhazujte, ale proměňujte - upcycle je nový trend

 

Dejte starému nábytku a dekoracím novou šanci - takto by se jednoduše dal vysvětlit trend, který si získává oblibu i u nás. Upcycle, teda proměna starého v nové, nám dává možnost ušetřit peníze, kreativně se vyjádřit, vytvořit si kousek do bytu přesně podle představ, a také myslet na přírodu. Pokud máte tedy chuť v rámci jarního úklidu udělat čistku v domě a garáži - zadržte! Třeba vás v našem článku inspirujeme.

 

Možná namítnete, že nejste dostatečně kreativní, zruční, nebo jste velmi zaneprázdnění. V tom případě bychom vám doporučili, abyste si našli na sociálních sítích skupiny, které se proměnou starého v nové zabývají a jejich členové budou rádi za nové přírůstky. Ale pokud máte pocit, že jste našli nového koníčka, se kterým strávíte jarní a letní víkendy, tak tady je trochu inspirace.

Upcycling - pár tipů

✹ Džíny nevyhazujte

Jsou sice staré, vybledlé a roztrhané, ale pokud z nich sešijete přehoz, bude pokoj vašeho teenagera vypadat víc cool.

✹ Posaďte se na knihy

Staré knihy nevyhazujte. Možná vás nenadchly a ani nepotěšily, ale pokud je slepíte dohromady a navrch položíte barevný poštářek,  vytvoříte tak stylový taburet.

✹ Unikátní jídelní stůl

Je už starý, poškrábaný a v desce jsou nerovnosti? Udělejte je ještě větší a vylijte epoxidovou pryskyřicí v barvě, která bude ke stolu kontrastní. Pak zahlaďte nerovnosti a nalakujte lakem na dřevo. Můžete také dále překrýt skleněnou deskou. A váš jedinečný jídelní stůl je na světě!

To ale samozřejmě není všechno. Ze starých triček a svetrů vytvoříte zajímavé obaly na dárky,  závěsné kapsy na květináče, ze starých kufrů zase pelíšky pro vaše čtyřnohé miláčky. No a ze starých vodovodních trubek třeba opravdu stylový lustr. 

Ani zahrada nepřijde zkrátka


✹ Staré míče a pneumatiky

Proměňte je na květináče, které dodají vaší zahradě trochu vintage stylu. Tímto způsobem můžete také využít staré hrnky na kávu, mísy, boty, židle apod. Vkusně je rozmístěte po zahradě a zasaďte do nich rostliny s bohatými kvítky, jakou jsou například tařičky, modřence a pod.

✹ Bylinky ve skříni

Ze staré skříně se šuplíky si snadno vytvoříte překrásnou bylinkovou zahrádku. Šuplíky pootevřete sestupně a do každého zasaďte jinou bylinku. Povrch skříňky můžete dále používat jako odkladový prostor.

Inspiraci na vaše domácí upcyclování najdete i v naší fotogalerii:

 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu