Perličky, které osvěží návrh interiéru

Chcete něco udělat s designem vašeho bytu, či domu a nechce se vám pouštět do rozsáhlých úprav? Navrhuji držet se osvědčeného hesla „méně bývá často více“ a nabízím několik nápadů, které budou na první pohled vidět a s interiérem skutečně pohnou. Tak do toho!

Neonové barvy

Zářivé, svítivé, výrazné, veselé! To jsou základní atributy barev, pokud s nimi chcete oživit nábytek či kuchyň a zároveň s nimi toužíte dodat svému bytu šmrnc a punc jedinečnosti. Jsou znakem moderního bydlení a dnes už se dokonce připravují ve formě fólií, které lze nalepit na libovolnou část zařízení domácnosti. Ve chvilce tak můžete mít zbrusu novou kuchyňskou linku!

Originální povlečení

Internetové obchody doslova přetékají nabídkou povlečení do ložnice nebo třeba jen na polštářky do obývacího pokoje. Tak co jich využít a zařídit si opravdu vkusné bydlení! Představivosti se meze nekladou, motivy zahrnují zvířata, komiksové hrdiny, různé barevné vzory, květiny, ornamenty, stopy… odvažte se a výraznou barvou či neobvyklou kombinací zvýrazněte interiér vašeho rodinného domu nebo bytu.

Nástěnka

Zajímavým zpestřením designu interiérů může být prachobyčejná nástěnka. A nejen zpestřením! Výběr tvarů, velikostí i materiálů je tak široký, že pod nástěnkou si dnes už nelze představovat klasický korkový nebo polystyrénový obdélník se špendlíky. Díky své variabilitě a estetičnosti je můžete umístit kamkoliv a ještě poslouží jako vtipné plánovací centrum domácnosti. Hlavně to však nepřehánějte jako v Pelíškách!

Tabule

Ve škole ještě chvíli zůstaňme a přidejme do bytu rovnou celou nástěnnou tabuli! Byť jste s ní během návrhu interiéru nepočítali, jistě najdete vhodné místo, kam ji zavěsit. Máte-li děti, šup s ní do pokojíčku – a máte vyřešený problém s čáráním po zdech. Zůstal-li dětský duch i ve vás, dejte ji někam do obývacího pokoje a každý den se můžete těšit z nově vyzdobené stěny. A vůbec nevadí, že neumíte kreslit, avantgarda žije!

Užiteční pomocníci

Zkombinujte DIY styl s industriálním nebo s antikem a vyrobte si nějakou drobnost, která bude nejen pěkně vypadat, ale navíc zastane i nějakou užitečnou funkci. Na internetu jste takových nápadů jistě viděli stovky, ale zkusili jste už někde některý z nich opravdu zrealizovat? Tak neváhejte a zkuste věc, kterou jste se chystali vyhodit, transformovat a vylepšit s ní váš bytový design. I já jsem již pár takových drobnůstek popsala.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu