Podzimní trend: Teplo a útulno díky pleteným přehozům

Jakýkoliv interiér se dá zkrášlit doplňky a nemusí to být zrovna drahé věci. Víte o mně, že ráda dávám starým věcem nový vzhled a využívám je na dekorace. Jakmile ale začne podzim, mám ráda chundelaté deky a moc se mi líbí ty pletené.

 

Pletené deky prodává mnoho online obchodů i kamenných prodejen, je ale fakt, že jsou často velmi drahé. Kdo je ale trochu zručný a dokáže si podle návodu i něco vytvořit, může si deku uplést sám. Nepotřebujete na to žádné náčiní, pouze přízi a ruce. 

Přízi hledejte takovou, která je vhodná pro pletení na rukách (extra silná). Skvělá a výhřevná je samozřejmě ovčí vlna Merino.

NÁVOD NA RUČNÍ PLETENÍ

Přikládám vám dva návody. Jeden je od mladé Češky a druhý je sice z polské produkce, ale nemluví se tam, jen jsou záběry na ruční pletení. A ano, na začátku z toho bolí ruce. Ale zase můžete strávit fajn večer z kamarádkou, pokecat si a ještě si uplést deku... :-)

 

Přikládám vám také obrázky dek z některých e-shopů. To kdyby se vám do ručních prací opravdu nechtělo... Jinak krásnou přízi nakoupíte třeba na Woolope.cz


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu