Praktické využití nábytku v designu interiérů

Praktické využití nábytku v designu interiérů

Pokud přemýšlíte nad tím, jak do svého domu či bytu dostat moderní a neokoukaný styl, a přitom zůstat praktičtí, pak vás tento článek jistě potěší. Tak jako se totiž zmenšují prostory pro "běžné" bydlení i populace v něm, zmenšuje se i nábytek. Přitom zůstává hezky kompaktní a efektní.

Na své si přijde zejména multifunkční vybavení. A nejen starý dobrý gauč-postel. A tak si můžete pořídit stolek do obýváku, čalouněnou lavici a úložný prostor v jednom. Případně postel, kterou lze přetransformovat na psací stůl. Přesto celkový dojem zůstává vkusný. Takovýto design interiérů ocení zejména majitelé menších bytů.

Barvy dělají příjemný styl

Pokud se rozhodnete pro větší rekonstrukci domu, můžete své schodiště povýšit na zásobu nekonečného prostoru. Stačí mezi jednotlivé stupně místo nevyužitého místa nasadit šuplíky. A pokud chcete být opravdu radikální, v úložnu se dá proměnit i prostor pod palubkami v podlaze.

I nábytek jde s dobou, a dnešní doba je dobou technologie. Chytré telefony a počítače dobyly svět. Ruku v ruce tomu jdou ukryté USB porty a konektory po stranách stolu nebo ve skříních.

Nebojte se ani dlouhých poliček, ideálně ve světlých barvách. Pokud je navíc umístíte níž, než je obvyklé (níže než výška očí), opticky zvětší prostor, protože strop se bude zdát vyšší. A světlá barva také dokáže divy. Jen jí nesmí být moc, jinak bude výsledek chladný. Ideální je kombinovat světlé doplňky (hlavně dřevěné) a jemně decentní stěny v různých odstínech jedné barvy. Stejnou službu udělá i hezky orámované zrcadlo.

Propojení interiéru a exteriéru

Nábytek se do interiérů zavádí i ze zahrad. Ten může být plastový, kovový nebo proutěný. Vše ale záleží na celkovém dojmu; stoly a židle se musí hodit k ostatnímu zařízení. Jako doplňky mohou sloužit pohodlné polštáře.

Mrkněte na pár pěkných interiérů, které jsem realizovala pro své klienty.

Nábytek přitahuje nejvíce pozornosti. Je nezbytnou součástí každého obytného prostoru. Odráží se v něm kus vlastní osobnosti, ať už se jedná o starožitnou skříň po prababičce nebo úplně novou knihovnu. Všechno se zmenšuje a opakovaně využívá. A praktický nábytek je hudbou budoucnosti.