Redesign luxusního bytu pro krátkodobé pronájmy na Malé Straně

 

(Design interiérů) Tento nadstandardní byt na Malé Straně si můj klient pořídil jako investici se záměrem krátkodobých pronájmů přes služby Booking a Airbnb. Jeho zadáním bylo zařídit byt tak, aby byl byt atraktivní pro náročnější klientelu, pro kterou je kvalita bytu s kvalitním zařízením důležitým aspektem při výběru ubytování.

 

Tip: Jak jsem již psala v článku o designování bytů pro krátkodobé pronájmy, nemusíte se v takovém případě bát ani pořízení kvalitního nábytku. Případně excesy totiž obvykle kryje hostitelská záruka Airbnb nebo pojistka. Větší investicí navíc zvýšite hodnotu pronájmu a vaše investice se vám vrací mnohem rychleji.

 

Výchozí bod – mix kvality a nevkusu

Původní zařízení bytu mělo své světlé i stinné stránky. Na jednu stranu byla v bytě kvalitně zařízená kuchyně i koupelna, dřevěné podlahy po celém bytě a opravdu krásné repasované původní dveře. Na druhou stranu byl v bytě vidět velký vliv předchozí ruské majitelky – honosný benátský štuk (bohužel však nekvalitně provedený), sedací nábytek potažený bílou kůží v obývacím pokoji i kuchyni, růžově vymalovaná ložnice…

Rozhodla jsem se tedy využít světlých stránek a změnit stinné stránky tohoto interiéru a pustila se do díla.

 

Redesign probíhal v následujících krocích:

  • Vyklizení původního nábytku
  • Nová výmalba a tapetování
  • Refresh podlah (voskování)
  • Kompletní výměna světel
  • Pořízení nového nábytku
  • Nové záclony a závěsy
  • Dekorace
  • Fotoobrazy na zakázku od renomovaného pražského fotografa

 

Luxusní a vkusný byt jako konkurenční výhoda

Výsledkem je luxusní a vkusný interiér, který zaujme i náročné návštěvníky Prahy, kteří preferují ubytování v centru Prahy. Kvalitní materiály, krásné původní dveře a dřevěné podlahy byly doplněny o nápaditý designový nábytek a stejně tak kvalitní doplňky a dekorace. Celkový styl a prezentace bytu zaujme i ve velké konkurenci krátkodobých ubytování v historickém centru Prahy. Výsledek i fotky před redesignem si můžete prohlédnout v galerii níže. 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu