Retro styl

Retro patří k těm hravějším stylům zařizování interiéru. Odkazuje se na 50.- 80. léta minulého století a pokud je designér šikovný, může být retro nejen  originálním, ale i finančně úsporným stylem.

 

Retro celek nebo retro detaily

Designér se při tvorbě retro interiéru může pustit dvěma směry. Buď vytvoří prostor, který je retro úplně celý, nebo vytvoří neutrálně laděný interiér oživený několika retro solitéry a doplňky. 

Pustí-li se do neutrálně laděného celku s retro solitéry, může je koupit na půdách a v bazarech, nechat si je renovovat nebo rovnou koupit ve specializovaných obchodech s nábytkem. Na výběr má dnes ale i z novodobých replik, které jsou vyrobeny právě v retro stylu. 

    

 

Typické retro prvky

Typickými retro prvky jsou trubkové ohýbané podnože na sedacím nábytku, stolečky a komody a lá Brusel na šikmých nohách, tapety s odvážným spojením barev a vzorů, jídelní soupravy s typickými geometrickými vzory, skleničky ze silného skla, kožené věšákové stěny a květinové stolky.

Populární je retro design také u kuchyňských spotřebičů jako jsou trouby, konvice, kávovary a lednice. Takové spotřebiče sice mají retro design, jsou ale vybaveny novými technologiemi.

   ​   

 

V galerii si můžete prohlédnout mou práci s retro stylem při zařizování luxusního bytu pro krátkodobé ubytování. 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu