Shabby chic se uplatní nejen při návrhu pokoje

Shabby Chick znamená umění kombinovat staré s novým, proměňovat předměty, které už dosloužily, ve znova užitečné a účelné. Je zde samozřejmě i prostor pro uplatnění jemných linií a romantických motivů. Název Shabby Chick vznikl v osmdesátých letech dvacátého století a jeho autorkou a zároveň velkou propagátorkou je britská designérka Rachel Ashwell.

Hlavními myšlenkami jsou jednoduchost, krása nedokonalosti a neznatelný dotek ženské ruky, znovuobjevení starého nábytku a tkanin pro potřeby moderního bydlení, elegantní kombinace starého s novým.

Originální „ošuntělá“ elegance

Pro Chabby Chic jsou typické jemné, převážně tlumené pastelové barvy. Mezi nejoblíbenější patří růžová, tyrkysová, bledě modrá, fialová a žlutá. V kombinaci s jemnými šedými, béžovými nebo smetanovými odstíny tvoří dokonalou Shabby Chic barevnou škálu. Tyto barevné kombinace lze ještě podpořit doplňky z lesklých materiálů. Jemnost a eleganci ve stylu Chabby Chic přinese do vašeho domu také kytice pivoněk, hortenzií nebo šeříků.

Co se týče materiálů, tak v první řadě jsou používány ty zcela přírodní. Mohou být dále upravovány a řadí se k nim bílené dřevo, kůže, lněné plátno, samet, hedvábí a bavlna. U vzorů a dekorací je dovoleno téměř vše, především pokud má dekor historii. Nesmí chybět rostlinné a přírodní motivy, vhodné jsou i různé orientální, kašmírové nebo francouzské dekory, vzory kárů, pruhů a puntíků.

Chabby Chic se skvěle hodí i pro tvorbu stylových zahradních zákoutí nebo posezení na terase.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu