Tipy na rychlé oživení interiéru

S jarem vždy přichází chuť na změny, a to se týká jak účesu a nových kousků oblečení, tak i interiéru. A právě na to se mě často ptáte – jak rychle oživit interiér a dát mu novou šťávu? V článku najdete tipy…

Úklidu se nevyhnete

Vím, zní vám to asi otravně, ale selekce zbytečných věcí, které se celoročně povalují po bytě, je důležitá. Možná zjistíte, že interiér prokoukl i tak a nepotřebuje změny. Říká se, že pokud jste na něco nesáhli dva roky, už to nejspíš asi ani potřebovat nebudete. Necháváte si to většinou z nostalgie nebo lenosti. Bez milosti to vyhoďte. Uděláte si tak prostor na něco nového, co vám udělá radost.

Nové závěsy a záclony

Rychlou změnu nabídne i výměna závěsů a záclon. Zabírají velkou plochu, a tak celý prostor okolo bude vypadat nově. Myslete však na to, abyste barvu závěsů sladili s okolními barvami, popřípadě s kontrastní.

Výměna levnějšího solitérního nábytku

Některé kousky nábytku máte už dlouho a pořád drží? Například konferenční stolek, jídelní židle, křeslo..apod. To je dobře, jenže už se okoukaly. Možná by jim slušel jiný tvar, barva, praktické vlastnosti? Můžete je vyměnit za nové, a nebo se pustit doma do tvorby a zkusit jim dát nový kabát sami. Báječně si u toho odpočinete.

Nové dekorace

Oživit interiér můžete i nákupem nových dekorací. Velké hodiny vypadají efektně, zrcadla také, ty navíc opticky rozšiřují místnost a přivádějí i více světla. Můžete si koupit moderní obrázky a fotografie nebo si nechat vytvořit pěknou koláž z vašich rodinných zážitků. Nejrůznější lampy vám pomohou vytvořit útulná zákoutí a přitom se stanou i výrazným doplňkem interiéru. Nezapomínejte ani na přehozy, deky a polštářky, které pro oživení vybírejte ve světlých a pastelových barvách.

Živé květiny

Nic nepřinese domů vibrující energii jara tak jako živá květina. Barevné hyacinty v květináčku nebo tulipány v doma vyrobené váze ze sklenky na jogurt okamžitě dodají prostoru barvy a pohledově místo zútulní.

Na další inspiraci se podívejte do fotogalerie

 


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu