To nejzajímavější z home stagingu a bytového designu za rok 2015

Probírám se loňským rokem a přemýšlím, jaký vlastně byl. A musím s potěšením konstatovat, že z pracovního hlediska velice úspěšný. Přesvědčte se ostatně sami pohledem na mé realizované práce. Nebo se teď společně se mnou mrkněte na různé zajímavé momenty, s nimiž jsem se ve světě home stagingu a bytového designu v roce 2015 potkala.

Nemovitost připravená k prodeji musí být jako ze škatulky

Heslo „méně je často více“ platí dvojnásob během přípravy nemovitosti k prodeji. To, že lépe se prodávají zaplněné interiéry, totiž funguje pouze v případě uměřeného, decentního vybavení bytu či domu. Já se vždy snažím takového stavu dosáhnout.

O tom, jak důležitý je úhel pohledu, by se daly napsat celé knihy. Ve spojení se vkusnýmI dekoracemi a profesionálním nafocením dokáže udělat hotové divy. Právě nalezení toho správného úhlu pohledu je jedním z hlavních principů home stagingu.

Jak si poradit, když něco přebývá

Dalším aspektem, který během přípravy nemovitosti k prodeji hraje nezanedbatelnou roli, je práce se světlem. Znáte to přeci z vlastní zkušenosti: moderní bydlení pozitivně ovlivňující naši náladu, to jsou též velká okna, propojení s přírodou a dostatek slunečních paprsků. Uvědomila jsem si to i při pohledu na následující fotografie.

A proč skrývat něco, z čeho jde udělat přednost? I takový sloup uprostřed místnosti může mít svou – kromě nesporné funkční – nepřehlédnutelnou estetickou hodnotu. Stačí si jen trochu pohrát s jeho umístěním na fotografii i s barevným sladěním – et voila, atypické, přesto vkusné bydlení je na světě.

Zapomeňte na to, že při zajištění home stagingu ukážete světu své naparáděné zařízení domácnosti. Příprava nemovitosti k prodeji je přesný opak: nemovitost je třeba odosobnit. Budoucí majitel si musí umět představit, jak si ji zařídí k obrazu svému. V tom ho soukromé dekorace, doplňky, obrázky, fotografie apod. ruší, proto jsem je všechny nemilosrdně likvidovala!

Jak bydlet moderně a jak prodat co nejlépe

Když jsem tak procházela jednotlivé nemovitosti, uvědomila jsem si, že dnes už je laťka moderního bydlení nastavena skutečně hodně vysoko. O důvod víc využívat home staging. Kvalitně zařízených bytů a domů je v prodeji totiž celá řada a teprve realizací home stagingu se opravdu odlišíte. Buďte jedineční a o krok napřed před konkurencí!

A v souvislosti s předcházejícím odstavcem ještě jeden poznatek: i návrh interiéru se vyplatí přenechat odborníkům, zvláště, toužíte-li po něčem jiném či speciálním. V současnosti se stále více prosazuje stylizace, ovšem vytvořit návrh bytového designu v industriálním, severském či glamour stylu není vůbec jednoduché – zvláště, pokud máte nízký finanční limit. Vše se dá naštěstí zařídit…