Ve válce a ve fabrice je dovoleno vše

Industriální styl

Vybrali jste si pro své živobytí velkou, rozlehlou budovu s vysokými stropy a nevíte jak design interiéru? Tolik milujete svou práci ve fabrice, že se jí nechcete vzdát ani doma? Lákají vás staré kovové předměty, odhalené cihlové zdi, viditelné trubky u stropu nebo ponuré barvy? Nebojte se zařídit svůj prostor v industriálním stylu. Chce to jen  trochu odvahy a fantazie, ale i z materiálů na první pohled nesourodých lze vykouzlit interiér jako z pohádky.  

Industriální styl nepatří do starého železa

Co si tedy představit pod pojmem industriální styl? Trošku se zasněte, a představte si starou továrnu s vysokými stropy a kovovým schodištěm. Zapomenuté vojenské kufry a skříně, kovové dveře, betonové podlahy, měděné trubky, cihlové zdi, členěná okna. Staré knihy, kovové lampy, pletivo jako dekorace, nádražní hodiny, drátěné křeslo v prostoru…

Barvy jako černou, šedou, khaki, bílou a cihlově oranžovou. Že to nezní úplně útulně a lákavě? Ale ano, nebojte se však náladu trošku rozzářit barvami a doplňky.

Co takhle červená, zelená, modrá nebo fialová?  Na polštářích či závěsech se bude opravdu vyjímat a celý prostor bude náhle přívětivější. Z textilií celkově můžeme volit kůži, koženku, látky s hrubší texturou nebo sem tam chlupatinu. Barvu jako takovou lze přidat i prostřednictvím doplňků.

Vkusné bydlené vykouzlené továrenskou poetikou

Často se na zeď věší vlajky, velké staré hodiny, nouzové osvětlení nebo psací tabule. Zrcadla ve starých oprýskaných rámech, nebo pokud to chcete dohnat k dokonalosti, zkuste sehnat rámečky z rezavého ručního nářadí. Bytový design skutečně nemá téměř žádné hranice.

Nebojte se probrat věci na půdě, oprášit a začlenit mezi doplňky. Starý vojenský kufr po dědovi, železná krejčovská panna po prababičce, nefunkční šicí stroj Singer, z něhož se dá udělat krásný odkládací stolek. Co takhle staré dřevěné přepravky od piva, s původním nápisem či mosazná lampa?

Neobávejte se a překročte hranice stylu přidáním trošky mléka do silného kovového espressa  v podobě koberce s vysokým vlasem nebo měkoučkého čalounění.

Tak co, přišli jste továrenskému stylu na chuť? Já tedy ano :-)

Zdroj hlavní fotografie: Adorablehome.com


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu