Vkusné bydlení i zásluhou DIY

Postel nebo sedačka z palet? V DIY stylu žádný problém

Zkratka DIY, tedy do it yourself aneb udělej si sám, asi pro vás není nic nového. Díky tomuto stylu můžete dát volný průchod své fantazii a ze všeho, co vidíte kolem, vytvořit doplněk nebo rovnou zařízení domácnosti.

A nemusí se samozřejmě vždy jednat pouze o návrh interiéru. Vytvářet můžete vlastní módu, šperky, vlastně úplně cokoli vás napadne. DIY styl lze kombinovat s kterýmkoliv jiným stylem, například industriálním nebo skandinávským. Hodí se prostě ke všemu, protože dokreslí interiér vaším pomyslným rukopisem.

DIY je třešnička na dortu každého zařízení domácnosti

Vyrobit se tedy dá vše, fantazii se meze rozhodně nekladou. Velice praktický a nyní i populární je paletový nábytek, skoro nic nestojí a udělá velikou parádu. Například k výrobě gauče z palet stačí 4 nové europalety, 2 metry prostoru, 1 bezbarvý lak, smirkový papír, jakékoli polštáře či matrace, molitan na sezení o potřebné velikosti a dekorační polštářky.

Nábytek z palet skoro nic nestojí a udělá velikou parádu. Zdroj: Palettfurnitureidy.com

Nově ohoblované, vysušené palety (s cenou kolem 200 Kč za kus) včetně dovozu domů objednáte snadno přes internet. Stačí je na některých místech dobrousit smirkovým papírem, natřít bezbarvým lakem, poskládat dvě a dvě na sebe a pokrýt polštáři nebo dekoračními polštářky. Za pár stovek máte pohodlný, skvěle vypadající gauč z masivního dřeva.

Čtěte také: DIY trend je IN, oživnul hlavně na internetu

Z palet se dá vymyslet spousta věcí, ostatně teď jsou hodně v módě postele, poličky, konferenční stolky, ale i kuchyňská linka, barový pult a atraktivní je též zahradní nábytek. Nebojte se spojit své zlaté ručičky s paletami a vymyslet další perfektní kousek přesně ve stylu vkusného bydlení.

Navrhněte si DIY interiér podle sebe

Malá pojízdná knihovnička

Vyrábět však lze nejen z palet. Co takhle stará bedna od piva válející se na půdě? Byla by velká škoda ji nepředělat v nějaký originální kousek. Taková malá pojízdná knihovnička – to je to pravé. Budete potřebovat ještě akrylovou barvu libovolného odstínu dle vkusu, smirkový papír, 4 malá nábytková kolečka a cokoli na případné dozdobení.

Bedýnku očistíte a lehce zbrousíte kvůli zbavení starého nátěru a výrazných nerovností. Pokud je hodně stará, natřete ji roztokem proti červotočům. Poté použijte libovolnou barvu dle vkusu a nechte zaschnout. Na závěr přišroubujte z jedné strany kolečka pro lepší pohyblivost. Voila, krásný kus „nábytku“ je na světě.

Kreativou ke vkusnému bydlení

Ale ani červotoč není živ jen nábytkem. Tvořte další předměty jako lampy a lustry. DIY je také kreslení na stěnu, malování vlastních obrazů, šití ozdobných polštářů, zajímavé květinové dekorace, přeměna starého v nové. Je to něco, co vás bude naplňovat a čím vyjádříte, kdo jste, co chcete a co se vám líbí.

Je to kreativní duch ve vás, který se dere na povrch. Tak mu nebraňte a tvořte a tvořte.


GALERIE
Prohlédněte si fotogalerii projektu